Poziomy wartości IQ

Ludzie, którzy mają wartość IQ powyżej 140 mają doskonałe predyspozycje dla działalności twórczej i określają pozostałym kierunek oświaty. Wartości IQ między 130 i 140 osiąga nie całe 3 % populacji. Chodzi o wyjątkowo wysoką wartość IQ.

Wartość IQ powyżej 140

Ludzie, którzy mają wartość IQ powyżej 140 posiadają doskonałe predyspozycje dla działalności twórczej i określają pozostałym kierunek oświaty. Są geniuszami w danym czasie, wymyślają nowe teorie i urządzenia. W populacji jest około 0,2 % takich ludzi. Ze słynnych osobowości, które osiągają takie wartości, można wymienić np. Billa Gatesa lub Stephena Hawkinga.

 

Wartość IQ od 131 do 140

Wartości IQ między 130 i 140 osiąga nie całe 3 % populacji. Chodzi o wyjątkowo wysoką wartość IQ. Ludzie z tymi wartościami są dobrymi menedżerami lub fachowcami w swojej dziedzinie. Są również dobrymi naukowcami i badaczami. Na przykład kalifornijski guwerner i były aktor Arnold Schwarzenegger lub aktorka Nicol Kidman mają IQ w granicach tych wartości.

 

Wartość IQ od 121 do 130

Wartości między 121 i 130 są uważane za wysoko ponad przeciętne. Osoby z tymi wartościami z łatwością ukończą wyższą uczelnię i mogą osiągnąć doskonałe wyniki w dziedzinach twórczych i menedżerskich. Ta grupa stanowi około 6 % populacji.

 

Wartość IQ od 111 do 120

Chodzi o ponad przeciętną inteligencję. Dla tych osób studia na wyższej uczelni i ukończenie jej nie będzie ssprawiało problemu. Jeżeli taka osoba jest pracowita może uzyskać wyjątkowe stanowisko pracy na rynku pracy. W populacji znajdziemy około 12 % ludzi z takimi wartościami IQ.

 

Wartość IQ od 101 do 110

Zmierzone wartości IQ między 101 i 110 są uważane za wysoką średnią. Osoba z tymi wartościami ukończy wyższą uczelnią z trudnościami, ale jeżeli jest konsekwentna i pracowita, to może osiągnąć wyjątkowe stanowisko pracy. W populacji znajdziemy całe 25 % takich osób.

 

Wartość IQ od 91 do 100

Zmierzone wartości IQ między 91 i 100 są uważane za średnią inteligencję, którą ma około 25 % osób. Osoby z tymi wartościami zdadzą egzamin maturalny bez problemów i pracują zazwyczaj w średnim menedżmencie.

 

Wartość IQ od 81 do 90

Ludzie z tymi wartościami IQ między 81 i 90 potrafią ukończyć szkołę podstawową i znajdą dobrą pracę w zawodach i czynnościach manualnych. Chodzi o lekko poniżej przeciętną inteligencję. W populacji jest 10 % takich osób.

 

Wartość IQ od 71 do 80

Chodzi o niższy stopień upośledzenia umysłowego. Osoby z tymi wartościami IQ z trudnością ukończą szkołę podstawową, ale szkołę specjalną ukończą prawie bez problemu. Te osoby stanowią jedną dziesiątą populacji.

 

Wartość IQ od 51 do 70

Osoby z wartościami IQ między 51 i 70 ukończą szkołę specjalną, jeżeli ktoś poświęci im wystarczająco dużo czasu i wysiłku. Są zdolne zadbać o siebie, podołają codziennym czynnościom. Chodzi o lekkie upośledzenie umysłowe (debilizm). W populacji takich osób jest nie całe 7 %.

 

Wartość IQ od 21 do 50

Chodzi o średnie upośledzenie umysłu (imbecylizm). Osoby z tymi zmierzonymi wartościami są niezdolne do wykształcenia, ale są zdolne  zadbać o siebie i żyć w miarę samodzielnie. W populacji jest około 2 % takich ludzi.

 

Wartość IQ do 20

Chodzi o ciężkie upośledzenie umysłu (idiotyzm). Taka osoba nie jest zdolna wykształcenia i wychowania. Często jest zależna od pomocy drugich, sama nie potrafi zadbać o siebie, często żyje we swoim własnym świecie i nie pojmuje otoczenia. W populacji jest około 0,2 % takich ludzi.

 

IQ testy

Wrodzona inteligencjaPrzetestuj stopień swojej wrodzonej inteligencji w wyjątkowym IQ...

Inteligencja numerycznaTestowanie inteligencji numerycznej jest ukierunkowane przede...